Průvodce výběrem
podložek na cvičení


Podložka na cvičení  >  Seznamte se s pilates

Seznamte se s pilates

Cvičení pilates je poměrně mladý sport. Čím je zajímavý?

Na podložkách se běžně cvičí aerobic, jóga, různé posilovací cviky a také řada nových fitness cvičení jako je právě pilates.

Historie pilates

Název má cvičení podle svého vynálezce, kterým byl Joseph Pilates, Němec, který žil na přelomu 19. a 20. století. Ten věřil, že zdraví a cvičení jsou spojené a proto Pilatesovu metodu, jejímž cílem je zlepšit kontrolu nad svým tělem, posílit jej a zlepšit jeho ohebnost.

Pilates se cvičí na strojích, nebo přímo na podložkách. Cvičení na pilates strojích je účinnější, protože stroj vás vede k tomu udělat cvik dokonale.

Podložky pro pilates

Pro pilates jinak stačí běžné podložky na cvičení, které koupíte v každém fitness obchodě.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 16. 3. 2013


Další novinky

Co cvičit na podložce

Už vás nebaví základní jednoduché cviky na podložce. Máme pro vás tipy na další cvičení pro každého!

22. 4. 2016

Podložka na cvičení pilates

Cvičení pilates charakterizuje řízený, přesný a plynulý pohyb ze středu těla, doprovázený správným dýcháním. Na počátku 20. století ho vyvinul a propracoval Joseph Pilates v Německu, Velké Británii a Spojených státech amerických.

22. 4. 2014

Jak se vyznat v druzích jógy?

Stejně jako pohyb je pro kvalitní život důležitá vnitřní pohoda. Tělo a mysl jsou neoddělitelně propojeny, a s obojím pracuje jóga.

24. 3. 2014

Kalanetika je cvičení pro každého

Kalanetika, jednoduché, ale velmi účinné cvičení na zpevnění a zformování postavy, byla před 25 lety světovým bestsellerem. I když jsou v módě zase jiné směry, k několika geniálním cvikům z kalanetiky se vyplatí vracet, nebo si je osvojit. Stačí k tomu domácí prostředí, výuková kniha či DVD a vhodná podložka na cvičení.

20. 2. 2014

všechny novinky