Průvodce výběrem
podložek na cvičení


Podložka na cvičení  >  Jak se vyznat v druzích jógy?

Jak se vyznat v druzích jógy?

Stejně jako pohyb je pro kvalitní život důležitá vnitřní pohoda. Tělo a mysl jsou neoddělitelně propojeny, a s obojím pracuje jóga.

Všechny její nově vznikající směry vycházejí ze tří klasických druhů:

Hathajóga – vyjadřuje rovnováhu slunce a měsíce. Očišťuje tělo, cvičí se pomalu s důrazem na provedení a správné dýchání. Je vhodná i pro zdravotně omezené, například lidi s vysokým tlakem, cukrovkou, po operacích kloubů či s bolestmi zad.

Aštangajóga – dynamická a fyzicky náročná, sestávající z pozic – ásan propojených do plynulé sestavy. Používá speciální techniku dechu, která zvyšuje jeho sílu, a tím celkovou kondici. Doporučuje se zdravým a zdatným jedincům.

Vinyása jóga – zakládá se na pohybu sladěném s dechem. Prokrvuje, okysličuje a prohřívá celý organismus včetně vnitřních orgánů, čímž vede k celkové regeneraci.

U jógy je zásadní najít dobrého učitele. Vybavením je pouze pohodlný oděv a dobrá podložka, na které se cvičí naboso.

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 24. 3. 2014


Další novinky

Co cvičit na podložce

Už vás nebaví základní jednoduché cviky na podložce. Máme pro vás tipy na další cvičení pro každého!

22. 4. 2016

Podložka na cvičení pilates

Cvičení pilates charakterizuje řízený, přesný a plynulý pohyb ze středu těla, doprovázený správným dýcháním. Na počátku 20. století ho vyvinul a propracoval Joseph Pilates v Německu, Velké Británii a Spojených státech amerických.

22. 4. 2014

Jak se vyznat v druzích jógy?

Stejně jako pohyb je pro kvalitní život důležitá vnitřní pohoda. Tělo a mysl jsou neoddělitelně propojeny, a s obojím pracuje jóga.

24. 3. 2014

Kalanetika je cvičení pro každého

Kalanetika, jednoduché, ale velmi účinné cvičení na zpevnění a zformování postavy, byla před 25 lety světovým bestsellerem. I když jsou v módě zase jiné směry, k několika geniálním cvikům z kalanetiky se vyplatí vracet, nebo si je osvojit. Stačí k tomu domácí prostředí, výuková kniha či DVD a vhodná podložka na cvičení.

20. 2. 2014

všechny novinky